המלצות

כל אחד צריך לעבור ייעוץ תרופתי אצלך

א"ג

ירושלים

מהיום שעברתי ייעוץ אצל ד"ר חן והשינויים בתרופות אני ערני יותר ומרגיש טוב יותר

א"ה

רחובות

ד"ר חן, הפכת אותי לאדם חדש, תודה על האוזן הקשבת ומקצוענותך

ש"ר

תל אביב

נכנסתי עייף מותש ומיואש, יצאתי צעיר בעשר שנים

ל"ד

ראשון לציון

לא ידעתי כמה תרופות אני לא צריכה מהרשימה הארוכה... תודה על ההכוונה

ל"א

פתח תקווה

איכות מקצוענות ורגישות זה שם המשחק של ד"ר חן

ד"צ

תל אביב

איזה מזל שמצאתי אותך כעין בוחנת לטיפול התרופתי, אפילו הרופא בירך אותך על מקצועיות יתרה, תודה!!!

ר"פ

רמת השרון

Please reload

בס"ד

לכל עמיתי,

ברצוני לחלוק עמכם את המידע בדבר האפשרות להעצים ולשפר את היכולת המקצועיות של הצוות הרפואי והסיעודי בכל הנוגע לטיפול תרופתי בדיירים.

במהלך חודש פברואר 2014, קיימנו כאן במרכז הגריאטרי, סדנא מקצועית אשר התמקדה, בגישות העדכניות ביותר בטיפול תרופתי בטוח ויעיל בגיל השלישי במגוון מחלו אופייניות ובטכניקות לצמצום נזקים העלולים להתרחש בקרב מטופלים הצורכים מספר תרופות במקביל (Polypharmacy).

התרשמותי האישית, הנתמכת על ידי משוב הצוות הרפואי, היא כי הצוות הועשר מבחינה מקצועית ורכש כלים מעשיים לצורך קבלת החלטות מושכלות במצבים של טיפול מרובה תרופות ובכלל.

הסדנא מומלצת לכל מוסד המשרת את אוכלוסיית הגיל השלישי.

 

בברכה, ד"ר רחל גימשי Ph.D.

מנכ"ל מרכז גריאטרי "עטרת רימונים"

שלום לכל העמיתים.

 

ברצוני להמליץ לכם על סדנא שהתקיימה במשען נאות אפקה בנושא: "טיפול תרופתי נאות בקשישים".

 

בסדנא השתתפו רופאות הבית, רוקח ואחיות אחראיות.

התקיימו 3 מפגשים בהנחיית דוקטור לפרמקולוגיה- חמדה חן.

הסדנא שירתה מס' מטרות- עדכון ידע לצוות המטפל וצמצום תרופות (פוליפרמסי).

קיבלנו הנחייה מקצועית מאוד, עדכנית וגם חומר עזר כתוב בו ניתן להיעזר כשרופאה בוחרת את הטיפול העדיף לקשיש ואינטראקציות בין תרופתיות.

במהלך הסדנא צוות שאל שאלות מהשטח, רוקחת קלינית בדקה מס' תיקים רפואיים של הדיירים והתקיימו דיונים בסדנא.

הצוות יצאה מושכל מאוד , בטוח יותר בקבלת החלטות ומחוזק בנושא צמצום תרופות.

מצ"ב פירוט הסדנא עם תוצאות המשוב.

ניתן להיעזר בד"ר חמדה חן גם בייעוץ לצוותים וגם בייעוץ לדייר.

 

מומלץ בחום.

אירית שפיר

אחות ראשית משען נאות אפקה

אבחון פרמקולוגי, האמנם?

הכותב: ש.מ.

לפני שאת או אתה קוראים מאמר זה, אני מבקש להדגיש שהמאמר נכתב בעילום שם על מנת לשמור על פרטיותי ומתוך תחושה אישית ואמיתית שלא על מנת לעשות פרסומת, אלא מתוך שליחות ציבורית והבנה שיש צורך חיוני באבחון תרופתי לכול אדם שנוטל תרופות...

שנים רבות סבלתי מעודף משקל ומחלות נלוות נוספות, שבעקבותיהם נאלצתי ליטול מידי יום מעל ל-10 סוגי תרופות ותוספי תזונה. לא רחת שאלתי את עצמי במהלך השנים מה המשמעות שיש לנטילת התרופות הרבות ובדרך נטילתן, האם הן לא גורמות לי לתופעות לוואי שבעטיין אצטרך ליטול תרופות נוספות? ומי בכלל ערב לי שקוקטייל התרופות הזה לא יעשה לי רע, יותר מאשר טוב, על ציר הזמן? תחושת חוסר הביטחון והעובדה שלמרות שנטלתי תרופות רבות כל כך, לא חשתי בטוב בשגרה, רק האיצה בי את ההחלטה לפנות ליעוץ מקצועי תרופתי כי, רגליי היו נפוחות, קמתי בכול בוקר עייף והבנתי שאני צריך לעשות משהו ולסייע לעצמי מהר ככול הניתן.

כך התייצבתי אצל ד"ר חדמה חן במלוא משקלי העודף, תוך שאני נושא עימי ולא בגאון את ארסנל תרופותיי.

לאחר שהצגתי בפניה את ארסנל התרופות שבאמתחתי ולאחר ששטחתי בפניה את תחושותיי והרגשתי (ואני חייב להדגיש שד"ר חמדה נראית צעירה מידי למקצוע שהיא עוסקת בו. ואם יורשה לי גם נעימה וחומדה מאוד) ציפיתי שהיא תאמר לי "טוב, עם ארסנל תרופות שכזה אני באמת לא יכולה לסייע לך."

אלא שקרה בדיוק ההיפך, ד"ר מחדה חיזקה בי את הביטחון המעורער, שצריך ואפשר לעשות סדר בארסנל הכימי ובתאום מלא עם רופאת המשפחה שלי, שמיד שיתפה פעולה שתוך שהיא מוציאה אנחת רווחה ענקית, על האפשרות להתייעץ עם פרמקולוגית שתסייע לה לעשות סדר בארסנל הכימי...

וכך אכן היה, במפגש השני שלי עם ד"ר חמדה לאחר שחקרה ובדקה את ארסנל התרופות, מול מחלותיי, בדיקות הדם שלי והשתן שלי, נשטפתי במידע חיוני שלו ציפיתי ורק אז הבנתי לדוגמא שהסיבה שתרופה מסוימת גרמה לי לנפיחות ברגליים ושיש תרופה דומה שאיננה גורמת לנפיחות. וכך ייעצה ד"ר חמדה, מה לקחת? באיזה כמות? מתי? איזה תרופות ניתן להוריד לחלוטין, איזה תרופה נוגדת את חברתה ובקיצור הצלחתי לעשות סדר בארסנל התרופות, סדר שהביא לשיפור רב בהרגשתי הנפשית והפיזית.

פשוט חשתי טוב יותר. וחשתי על בסיס העובדות שעשיתי את הדבר הנכון.