הרצאות וסדנאות לצוותים רפואיים

שלום
במסגרת עבודתה בקופת החולים מכבי שירותי בריאות, העבירה ד"ר חן סדנאות לצוותים רפואיים בקופה בנושא פרמקולוגיה קלינית, עם דגש מיוחד על המחלות הנפוצות בהן מטפלים אותם צוותים. עם פתיחת הקליניקה הפרטית, מציעה ד"ר חן את סדנתה לצוותים רפואיים בכל מסגרת רפואית החפצה בכך. המטרה של הסדנא היא לשפר את היכולות המקצועיות של הצוות הרפואי בכל הנוגע לבניית משטר טיפול יעיל ומועיל עבור מטופליהם.

 

הסדנה פותחת בסקירה על אודות עקרונות הפרמקולוגיה הקלינית. דרך הבנת המקצוע, יבינו בצוות את חשיבותה של הפרמקולוגיה הקלינית ותרומתה לשיפור הטיפול התרופתי הניתן למטופלים.

 

אחרי הפתיחה הכללית, צוללת ד"ר חן עם הצוות לתוככי הצדדים הקליניים של הסדנא, דהיינו, מה הדרך המיטבית לטפל בכל מחלה ומחלה.  בסדנא, יוצגו קווי המנחה הבינלאומיים לטיפול באופן מקיף ויסודי.  לגבי נושאים, בד"כ מתמקדים בנושאים שכל צוות נתקל בהם, כגון הטיפול בסוכרת או הטיפול בכאב, אולם לפי בקשת הצוות הרפואי (או הממונים עליהם) ניתן למקד את הסדנא, כולה או חלקה, בנושאים אחרים בהתאם לצורך ולדרישת הצוות.

 

עבור כל מחלה או תסמונת, לומדים דרך הסדנא על אודות התרופות המומלצות, יתרונותיהן וחסרונותיהן, השלכותיהן והשפעותיהן, ותופעות הלוואי. כמו כן לומדים על דגשים שיש לשים אליהם לב בכל הנוגע למאפייני המטופל, כגון: איזה סוג מטופל יכול לקבל את הטיפול התרופתי הסטנדרטי, ואיזה סוג מטופל צריך לקבל טיפול ייחודי? איזה סוג מטופל יכול לקבל שילוב מסוים של תרופות, ואיזה סוג מטופל צריך להיזהר משילוב מספר תרופות יחדיו? יש דגש מיוחד על האינדיבידואליזציה של הטיפול, דהיינו ההתאמה האישית של הטיפול עבור המטופל הספציפי.

 

על סדנא אחת נאמר, "הצוות הועשר מבחינה מקצועית ורכש כלים מעשיים לצורך קבלת החלטות מושכלות במצבים של טיפול מרובה תרופות ובכלל." (להמלצה המלאה, הקלק כאן).

 

הסדנא של ד"ר חן תכשיר את הצוות הרפואי להבנה יסודית יותר ולהכרה עמוקה יותר של הטיפול התרופתי.

 

להזמנת סדנא, הקלק כאן

למידע על סדנאות למוסדות הגיל השלישי, הקלק כאן